Δελτίο Τύπου Προβολής Επαγγελματικής Εκπαίδευσης 2015

ΚΕ.ΣΥ.Π. ΛΕΥΚΟΥ ΠΥΡΓΟΥ

Θεσσαλονίκη, 11-03-2015

_____________________________________________________________

ΘΕΜΑ: «Εκδηλώσεις προβολής της Επαγγελματικής Εκπαίδευσης (Ε.Ε.) περιοχής ευθύνης του ΚΕ.ΣΥ.Π. Λευκού Πύργου».

Το ΚΕ.ΣΥ.Π. Λευκού Πύργου συνδιοργανώνει με σχολικές μονάδες Επαγγελματικής Εκπαίδευσης ΕΠΑ.Λ.&Ε.Κ. της περιοχής ευθύνης του, εκδηλώσεις προβολής 30-31 Μαρτίου 2015 & 1 Απριλίου 2015 με στόχο να ενημερωθούν οι μαθητές των Γυμνασίων για την Επαγγελματική Εκπαίδευση, κατά τις οποίες μαθητές και μαθήτριες των Γυμνασίων θα έχουν τη δυνατότητα να παρακολουθήσουν το πρόγραμμα προβολής των ειδικοτήτων των ΕΠΑ.Λ. εντός των Λυκείων και των Ε.Κ. Το πρόγραμμα της τριήμερης προβολής της Επαγγελματικής Εκπαίδευσης έχει αναρτηθεί στην ιστοσελίδα του ΚΕ.ΣΥ.Π. Λευκού Πύργου ( http://1kesyp-a.thess.sch.gr ).

Τις παρουσιάσεις των ειδικοτήτων των ΕΠΑ.Λ. μπορούν να παρακολουθήσουν γονείς, κηδεμόνες και εργαζόμενοι που ενδιαφέρονται για την Επαγγελματική Εκπαίδευση κατόπιν προηγούμενης συνεννόησης με τον Διευθυντή/ντρια του συγκεκριμένου ΕΠΑ.Λ. που επιθυμούν να επισκεφτούν, για την χωροταξική διευθέτηση.